Wypisane z: Amtsblatt der Königlichen Preuißschen zu Bromberg
Dziennik Urzędowy Królewsko Pruskiej Regencji w Bydgoszczy na Rok 1828: Obwieszczenie względem ustanowionego przykomorka celnego II Klassy w Rzeszynie. Na fundamencie reskryptu generalnego Dyrektora podatków z dnia 22 Grudnia r.z. III 2373, utworzony będzie dla małego handlu pogranicznego przykomorek II Klassy w wsi Rzeszynie, naprzeciw Polskiej komorze celnej w Skulsku, i rozpocznie działanie swe z dniem 15 p.m. Uwiadomiając Publiczność o tem, nadmieniam, iż trakt celny do wspomnionego przykomorka zaczyna się od orła granicznego Nro 110, i idzie przez Krumknieski bór do Rzeszyna. Poznań, dnia 10 Stycznia 1828. Tajny Nadradzca finansowy i prowincjonalny Dyrektor podatków. Löffler.
Rok 1845: W obwodzie urzedowym administracyi podatków w Poznaniu: 1. poborca Herder z Koźmina , jako kassyer celny do Wojcina, obwodu głównej komory celnej Strzałkowo, przemieszczony, a 2. kassyer celny Koch w Wojcinie [Woyczyn], emerytowany [pensionirt]. Poznań , dnia 17 sierpnia 1845. Prowincyalny Dyrektor poborów.
DzU nr 47 z dn 21 listopada 1851 – punkty celne (np. Wilczyn – komora celna III klasy), kto może przekraczać granicę, pas przygraniczny, Art. 1 „Za mieszkańców pogranicznych uważać należy mieszkających po miastach i wsiach w pasie granicznym w ilości 21 wiorst nad granicą pruską się znajdujących”
_________________ Marzena Szukam:Zgórski,Jankowski,Musiałowski,Wojtasik,Gabryszak,Andrzejczak,Szulczewski,Woźniak,Gryger (Gregier),Kuraszkiewicz,Grzeszkiewicz (Grzeszkowiak),Leśniewicz,Walczak,Orłowski,Tarnecki,Wiśniewski (były powiat Strzelno,okolice Skulska i Wilczyna)
|