Agnieszko,
Zobacz na stronę 565 w 'Adressbuch der Provinzialhauptstadt Posen 1908':
http://www.wbc.poznan.pl/dlibra/docmetadata?id=4531nie ma tam żadnej instytucji św. Marii Magdaleny
W tych latach w książkach adresowych miasta Poznania rozróżniane są szpitale (Krankenanstalten) jak i szpitale (Hospitäler). Wydaje mi się że pierwsze w z nich to szpitale w dzisiejszym znaczeniu, drugie to szpitale w znaczeniu jak w linku podanym przez Izabelę - czyli miejsca gdzie m.in. udzielano schronienia osobom chorym.
Sądzę tak jak Izabela - wszystko zdaje się prowadzić do parafii św. Marii Magdaleny, twój prapradziadek został więc najprawdopodobniej pochowany na nieistniejącym już dziś cmentarzu farnym który znajdował się przy ulicy Grunwaldzkiej, dzisiaj znajdują się tam budynki Targów Poznańskich.
Jeżeli chcesz odnaleźć akt zgonu prapradziadka możesz:
- w APP w skorowidzach alfabetycznych nazwisk do aktów cywilnych USC z roku 1907 odszukać prapradziadka i potem sam akt (były 2 obwody miejskie, nie wiem który właściwy)
- w AAP zamówić wydruk na nazwisko:
viewtopic.php?f=2&t=450&p=15374przy odrobienie szczęścia znajdziesz tam 2xpradziadka a potem w samym wpisie wyznaniowym, być może, numer aktu cywilnego który wtedy odszukasz bez problemu.
Sugerowałbym wersję #2 czyli zamówienie wydruku w AAP - będzie chyba najszybciej i najprościej przy założeniu że nie chcesz się wybrać do Poznania osobiście.